3. Ботев (Вр) и Берое не си вкараха голове на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Ботев (Вр) и Берое не си вкараха голове на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Мачът завърши наравно 0:0

Ботев (Враца) и Берое (Стара Загора) завършиха наравно 0:0 в мача помежду им от 16-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца, а двата тима не си отбелязаха голове и така взеха по точка от сблъсъка.

След това равенство Ботев (Враца) вече е с актив от 16 точки, като заема 11-ото място. Берое се намира на 12-ата позиция с 15 точки.

Още в 3-ата минута Тихомир Найденов засече с глава центриране в наказателното поле на Берое, но кълбото премина над вратата. Гостите отвърнаха с шут на Венци Христов от воле, вратарят Здравко Чавдаров спаси. В 10-ата минута Ботев имаше отлична възможност да отбележи, след като Иван Караджов не изчисти добре кълбото и то отиде право в Румен Рангелов, който се опита да прехвърли вратаря на Берое, но прати топката вдясно от вратата.

В 22-ата минута бе отменен гол за Берое – топката бе центрирана в наказателното поле, където играч на Ботев игра с нея и в крайна сметка тя се озова във вратата. Реферът обаче отсъди засада, вероятно заради това, че играч на Берое е пречил на видимостта на Чавдаров.

Малко след като изтече половин час игра, се стигна до ново положение за Берое. Дончо Атанасов нанесе страхотен удар след центриране в наказателното поле на Ботев, но Жаиро изчисти от голлинията. До почивката пропуски за гостите направиха Дончо Атанасов и Венцислав Христов.

През второто полувреме нямаше много чисти голови положения пред двамата вратари. В 56-ата минута Георги Андонов стреля от малък ъгъл, но Здравко Чавдаров улови. Последваха минути, в които не се стигна до интересни моменти пред двамата вратари, а в 82-ата Ботев имаше много добра ситуация за отбелязване на гол, след като топката бе центрирана в наказателното поле от корнер, Дарко Савич засече с глава, но след това никой от играчите на Ботев не успя да отиграе кълбото и опасността отмина.

Малко след това Венци Христов бе изведен на чиста позиция, но Здравко Чавдаров излезе предвидливо и изчисти. Последва и възможност и пред Педро Еуженио, но вратарят на домакините отрази изстрела на играча на гостите. До края на мача не се стигна до голове и така последният съдийски сигнал дойде при нулево равенство.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение