3. Женският Дунав удари Левски насред София

Женският Дунав удари Левски насред София

Вицешампионът Дунав победи столичния Левски със 79:67 в зала "Универсиада" в София в първи мач от VI кръг на НБЛ. Така русенският състав взе частичен реванш за служебното 0:20 в първия кръг, когато все още нямаше лиценз за участие. Момичетата на Георги Божков демонстрират все по-добра форма и определено ще запазят своята позиция на сериозен фактор в шампионата.

Гостенките водеха през по-голямата част от двубоя, като Левски не успя да извърши обрат през второто полувреме и в крайна сметка отстъпи. "Сините" не можеха да разчитат на опитната Петя Джамбазка, която е с контузия.

Най-резултатна за победителките беше Зорница Костова с 22 точки,  Шеръл Алън добави 20, а Радослава Бъчварова се отличи с 14.

Наталия Топалова вкара 22 точки, Радостина Димитрова се отличи със 17, а Станислава Станкова добави 16 при поражението на Левски.