ЦСКА (Москва) започна с победа защитата на трофея в Евролигата

Настоящият носител на трофея в Евролигата ЦСКА (Москва) разгроми италианския Армани Джийнс Милано в първия си мач от защитата на титлата си от миналия сезон. Московчани се наложиха с 90:64 (22:9 27:18 17:16 24:21) като домакини и дадоха заявка, че отново ще бъдат един от основните фаворити в надпреварата.

Настоящият носител на трофея в Евролигата ЦСКА (Москва) разгроми италианския Армани Джийнс Милано в първия си мач от защитата на титлата си от миналия сезон. Московчани се наложиха с 90:64 (22:9 27:18 17:16 24:21) като домакини и дадоха заявка, че отново ще бъдат един от основните фаворити в надпреварата. С най-много точки се отличи Трейджън Лангдън – 20, а Джей Ар Холдън отбеляза 14, като остана само на 4 точки от възможността да стане третият баскетболист в историята на Евролигата с 2000 точки в актива си. ЦСКА започна силно срещата и натрупа преднина от 22 точки още на почивката, което им позволи да намалят темпото през второто полувреме.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция