3. Левски удари Балкан в Ботевград

Левски удари Балкан в Ботевград

Левски победи като гост Балкан (Ботевград) с 85:72 точки в среща от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига.

След този успех "сините" са втори във временното класирането, само на точка след шампиона и лидер Лукойл Академик (София), който вчера победи Ямбол.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха първата част с 30:15, а на почивката водеха също с 15 точки - 48:33. Домакините стартираха със серия от 7:0 в третата част, която спечелиха с 23:14. В последните 10 минути превъзходството на Левски бе категорично и след 23:16 те спечелиха мача с 13 точки разлика - 85:72 точки. За Левски Арън Харпър записа 23 точки, 14 добави Донълд Коул. За Балкан Джош Гонър завърши със 17 точки.