3. Левски смаза босненци в Балканската лига

Левски смаза босненци в Балканската лига

Левски разби босненския Зрински Мостар като домакин за третия си успех в група А на ЕВРОХОЛД Балканска лига. "Сините" поведоха още през първата част, като през цялата продължителност на срещата увеличаваха преднината в своя полза, за да се стигне до крайното 98:77.

Левски разби босненския Зрински Мостар като домакин за третия си успех в група А на ЕВРОХОЛД Балканска лига. "Сините" поведоха още през първата част, като през цялата продължителност на срещата увеличаваха преднината в своя полза, за да се стигне до крайното 98:77. Това е третият успех на тима в групата, а той има и една загуба. Зрински Мостар пък претърпя първото си поражение, като има и 3 победи до момента.

Станислав Славейков вкара първите две точки в мача, но след това гостите отговориха с пет поред и поведоха. Последва размяна на по един кош от двата тима, след което Арън Харпър вкара 6 поред за 12:7 за Левски. С няколко поредни добри изяви на Желко Сакич гостите свалиха на две точки пасива си, но с кош и един успешен наказателен удар на Джейсън Кроу резултата стана 19:14. След това разликата се движеше между 4 и 6 точки, а тройка на Харпър 24 секунди преди края на първата част направи преднината на домакините 7, 27:20. Гостите се доближиха на три точки в началото на втората част, но "сините" направиха серия от 7-0 и поведоха за първи път с двуцифрена разлика, 36-25. При този резултат гостите взеха прекъсване, но това не помогна на тима в първата му атаки и последва грешка, след която Павел Иванов вкара един наказателен удар за 37-25. Сакич отбеляза две точки за гостите, но пък малко след това Левски вече бе напред с 42:29. Домакините продължиха да трупат аванс и в следващите минути и поведоха с 49:31. В оставащото време Левски запази преднината си и в края на първото полувреме водеше с 53:36.

След почивката гостите записаха 5 поредни точки, за да намалят дефицита си, като след 2 минути игра той беше 12 при 58:46. Левски обаче не позволи на съперника да се доближи повече и след тройки на Джейсън Кроу и Доналд Коул разликата в полза на тима стана 18 точки – 64:46. До средата на частта Зрински Мостар записа нова добра серия, но поредна тройка на Коул отново възстанови аванса на домакините. Последваха много равностойни минути, в които играта вървеше кош за кош, а комфортният аванс за Левски се запази. След равенство в тази част таблото показваше 81:64. Първите минути и половина от заключителната десетка преминаха без някой от отборите да отбележи точка, а след като си размениха по няколко коша разликата бе 18 точки – 86:68. Два наказателни удара на Стефан Георгиев пък направиха аванса на тима му 20 точки – 88:68. При 5 минути до финалната сирена резултатът беше 90:68 в полза на Левски, а срещата просто трябваше да се доиграе. В следващите атаки отборите извършиха няколко грешки, а през последните минути се оформи и крайният резултат, който бе категоричен – 98:77.

Страхотен мач за Левски изигра Доналд Коул, който завърши с 23 точки и 6 борби. Джейсън Кроу добави 16 точки и 6 овладени топки, а Арън Харпър се отчете с 15 точки за успеха на "сините". За Зрински Мостар най-резултатен с 19 точки беше Лазар Симонович, който добави и 5 борби. Мате Пераица добави 15 точки, а Арменд Кехриманович и Желко Сакич – по 13. В следващия кръг от ЕВРОХОЛД Балканска лига Левски ще бъде гост на КК Улцин на 15-и декември (сряда), докато Зрински Мостар няма насрочена среща.