3. Левски победи шампионките от Лукойл с 92:85

Левски победи шампионките от Лукойл с 92:85

Женският отбор на Левски победи Лукойл Нефтохимик с 92:85 в дербито на 5-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени, което се игра в зала "Универсиада".

Домакините, които започнаха много силно сезона и гостенките, които са настоящи шампионки на България, започнаха равностойно срещата. Лукойл Нефтохимик все пак игра малко по-добре през първата четвърт и я спечели с 18:23. Двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 39:40 и само една точка преднина в полза на бургазлийки, след по-добра игра на "сините" състезателки през втората четвърт. Левски обаче започна много по-силно второто полувреме и спечели третата четвърт с 25:16.

В крайна сметка, домакините, които паднаха миналия кръг, записаха четвърта победа за сезона след успех днес с 92:85, а Лукойл е вече с баланс 2 победи и 3 поражения.

Радостина Димитрова бе отново на висота и отбеляза 31 точки, Наталия Топалова - Шопова добави 28 точки. За шампионките най-добре се представи Анджела Тисдейл, която вкара 33 точки, а Владинка Ерик добави 18 точки.