3. Левски би Черноморец и като гост

Левски би Черноморец и като гост

Аарън Харпър в пореден мач бе топреализатор за "сините" и завърши с 26 точки, а Георги Чековски добави 16

Левски пак успя да победи Черноморец в мач от VIVACOM Националната баскетболна лига. За разлика от първия мач за сезона между двата тима, този път "сините" бяха много по-категорични и спечелиха като гости със 109:71.

Успехът бе изкован преди всичко през втората част, която гостите от София спечелиха с категоричното 35:4.

Домакините започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 4 точки. След това обаче, до края на полувремето на терена бе само отборът на Левски, който буквално сломи съпротивата на съперника си.

Усилията на бургзалии стигнаха само да спечелят третата част, а в края отново гостите от София бяха по-активни и записаха разгромния успех с 31 точки разлика.

Аарън Харпър в пореден мач бе топреализатор за Левски, като завърши с 26 точки. Георги Чековски добави 16 точки. Симеон Найденов се изяви с 15 точки за домакините, а Прийст Лодърдейл в този мач не успя да намери себе си и завърши със скромните 13 точки и 6 борби.