Макаби Нетаня с Пламен Гълъбов надделя над Апоел Тел Авив (ВИДЕО)

Двата тима се срещнаха в мач от 15-ия кръг на израелския шампионат

Нетаня с Пламен Гълъбов в редиците си се наложи с 2:1 у дома срещу Апоел Тел Авив в мач от 15-ия кръг на израелския шампионат.

Отборът на българския защитник трябваше да прави обрат, след като се оказа догонващ в резултата още в 3-тата минута. Тогава точен беше бившият ас на Лудогорец Мавис Чибота. В атаката на гостите гонгоанецът си партнираше с Ален Ожболт, който бе част от Локомотив Пловдив в периода 2018-2020 година.

Пълният обрат в резултата беше факт до 19-ата минута. В рамките на пет минути Максим Фалкощенко наниза две попадения за 2:1.

До края резултатът се запази непроменен, като основна заслуга за това имаше Гълъбов. Бранителят изигра пълни 90 минути и беше безгрешен в неутрализирането на противниковите нападатели.

За Нетаня успехът е четвърти пореден, който го изкачва до петата позиция в класирането с актив от 21 точки. Апоел Тел Авив е шести с 20 точки. В следващия кръг от шампионата Нетаня гостува на Апоел Петах Тиква.